Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta domestica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta domestica

Buna ziua, sunt mamica unei fetite de 6 luni si sunt victima a violentei domestice fizice psihice si vervale ( fizic in fiecare saptamana iar psihic si verbal la ordinea zilei) inclusiv acum cand va scriu aceste randuri am urme de strangulare pe gat de azidimineata..
iar vanataile de saptamana trecuta inca nu au trecut complet.
Sunt la capatul puterilor si din aceste motive doresc din suflet custodia exclusiva a fetitei. Ce sanse am si ce trebuie sa fac ?
Depuneti o plangere la politie si obtineti un ordin de protectie. Intre timp puteti depune actele pentru divort
Mergeţi şi la medicul legist, să constate urmele violenţei.Plângerea la Poliţie merge împreună cu certificatul medical de la Medicina Legală.
Martonze, utilizator