Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Portal just
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Portal just

Buna ziua.Va rog sa ma lămuriți si pe mine.In cat timp de la depunerea unei acțiuni in instanță( registratura) se afișează pe portal?Menționez ca am depus dosarul la data de 7.06.2017 cat mai trebuie sa aștept sa il vad afișat? Si daca nu apare ....înseamnă ca nu este pe rol? Mulțumesc
Daca a fost depus la registratura instantei nu trebuie sa va faceti griji,in mod normal la 1-2 zile aparea si pe portalul instantelor dar in ultima perioada au existat intarzieri datorita unor probleme tehnice.Am avut si situatii in care numele partilor era trecut gresit si atunci evident ca nu-l gaseam introducand datele corecte.Pt siguranta puteti verifica la arhiva instantei.
Dosarul se inregistreaza si primeste nr. pe loc, cand depuneti actiunea, in mod normal trebuia sa apara pana acum, introduceti direct nr. de dosar pe portal cand cautati.
Am încercat cu nr de dosar si aici ceva ciudat este cam așa xx/12b/2017 acel 12B eu nu l-am mai văzut pana acum in alte dosare.
Si inca o întrebare va rog: Pot cere certificat de grefa deja....chiar daca nu a apărut pe portal?