Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor

Buna ziua! In urma unor certuri cu soțul meu am decis să ne despărțim. Noi locuim in Belgia de 8 luni. Avem o fetita de 10 luni. Înainte să venim în Belgia soțul mi-a făcut o procura in care isi da acordul ca fetita sa călătorească cu mine in strainatate. Acum eu vreau sa ma întorc în România. Soțul m-a amenințat că dacă iau si fata ma va acuza se răpire . Poate face acestui lucru chiar daca am procura de la el? Vă mulțumesc!
Buna seara,
NU, nu poate face acest lucru!
Va sfatuiesc ca inainte de a apela la aceasta masura radicala sa va mai ganditi amandoi o data si, poate, va vine mintea la cap. Aveti un copil! E adevarat ca ,, DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!" dar poate ca nu a murit de tot iubirea!