Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprire

Buna ziua,am avut o proprire pe cont si anfgajatorul pe fiecare luna imi oprea din salariu si ii livra la executor...in luna mai mai aveam restant 370 de ron si pe 18 mai au intrat in contul lor 500 de ron ...am sunat pe 20 si ceva la executor si le-am zis ca deja s-a stins datoria si sa imi inchida dosarul..ei au zis ca la sf lunii mai se fac toate actele...bun!!!a venit 15 iunie am primit fluturasul si ma uit la propriri iar imi oprise angajatorul ...pun mana pe telefon si sun la executor care imi spune ca tocmai la sfarsitul lunii iunie se fac actele!!!se poate face ceva????adica mi se pare bataie de joc????ce pot sa fac sa imi iau banii inapoi ??
Multumesc
Contestație la executare prin instanța de judecată, și motivați că ați achitat și ultima rată.
Cereți în al 2-lea petit și întoarcerea executării.
Dacă nu vă descurcați juridic, apelați la un specialist măcar pentru redactarea cererii.