Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tata disparut
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tata disparut

Buna ziua! sunt divortata de cativa ani si am copil minor caruia tatal biologic nu ii plateste pensie alimentara.De ani buni nu stim nimic de el,a plecat in spania si nu stie nimeni de el;vreau sa plec cu copiii si bunicii in vacanta in strainatate,va rog din suflet sa imi spuneti cum sa procedez cu iesirea din tara a copilului in cazul asta.Multumesc frumos!
De cati ani exact ati divortat ? Ambii exercitati autoritatea parinteasca ?
Divortati din 2008;din pacate in fata legiu ambii executam autoritate parinteasca
de ce ziceti asta, v-ati mai judecat pt asta ulterior ?
gi-jane2, moderator
Acum 4ani aprox am ajuns la tribunal impreuna ,dispus sa renunte la autoritatea parinteasca si nu stiu din ce motiv s-a razgandit cand trebuia sa semneze.
cine si ce a cerut exact acum 4 ani?
Daca ati divortat in 2008, ati aveti copilul in incredintare, adica erati singura care lua hotarari pt copil, mai departe ce s-a intamplat la urmatorul proces, cum ati ajuns sa exercitati impreuna autoritatea parinteasca ?
gi-jane2, moderator