Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impunere anuala pt stabilirea contributiei de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impunere anuala pt stabilirea contributiei de asigurari de sanatate

Am primit o decizie de impunere anuala pe anul 2012 pt stabilirea contributiei de asigurari de sanatate pentru venituri in regim de retinere la sursa a impozitului pe activitati de natura celor prevazute la art.52 alin(1) lit.b si din asocierile fara personalitate juridica.Pe scurt am colaborat la asigurari,eu fiind pensionara si platind asigurari de sanatate pe anul 2012.Este corect sa platesc suma impusa in decizie?
Chitu Elisabeta a scris:

Am primit o decizie de impunere anuala pe anul 2012 pt stabilirea contributiei de asigurari de sanatate pentru venituri in regim de retinere la sursa a impozitului pe activitati de natura celor prevazute la art.52 alin(1) lit.b si din asocierile fara personalitate juridica.Pe scurt am colaborat la asigurari,eu fiind pensionara si platind asigurari de sanatate pe anul 2012.Este corect sa platesc suma impusa in decizie?

Va rog sa imi raspundeti,e neclara intrebarea?