Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Termenul de retur 14 zile
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Termenul de retur 14 zile

Buna ziua.Am cumparat o motocoasa electrica online,mi-a fost adusa de curier si in momentul in care am incercat-o am constatat ca nu se ridica nici la 1/2 din ceea ce se stipula ca parametrii in fisa de prezentare.La 2 ore de la primirea ei am trimis Mail de retur catre Retailerul care avea fisa de prezentare si catre SRL ul care avea de vanzare aceste motocoase si care era partener al Retailerului.Raspunsul lor fara altfel de comentarii a fost "cererea de retur a fost RESPINSA" Am trimis la ANPC in clar si cu documente acesta situatie dar probabil ca voi astepta 75 zile un raspuns,daca va venii.Ce ar trebuii sa fac eu acum.Poate cineva amabil sa ma lamuresca?Multumesc.
florindanB, utilizator
Eu as trimite-o totusi inapoi, ca sa va incadrati in cele 14 zile. Raspunsul de la ANPC ar trebui sa vina in 30 de zile, nu 75.