avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Delapidare, fals si uz de fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Delapidare, fals si uz de fals

Buna ziua,

Am fost chemat in judecata pt un dosar penal, este prima infatisare.

Fapta este de acum 10 ani.
Acum 2 ani am facut o intelegere cu firma pagubita sa restitui suma lunar insa situatia financiara nu mi a permis si am ajuns in aceasta etapa.

Mentionez ca este prima si ultima abatere.

Imi puteti da un sfat in vederea desfasurarii procesului?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: eugen-c , utilizator 22:08, 23 Iunie 2017
Nu stiu daca are relevanta, insa am uitat sa mentionez, nu mai locuiesc in Romania de 5 ani.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, acum cateva zile am fost suprins de politisti in civil ... tps351 tps351 Buna ziua, acum cateva zile am fost suprins de politisti in civil in vama veche ruland un joint care continea 0.8 grame de marijuana. Eram impreuna cu inca ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan, refuz recoltare probe biologice, consecinte BogdanCt24 BogdanCt24 ce se poate intampla daca am fost surprins conducand un autovehicul cu o alcoolemie de 0.71mg alcool pur in aerul expirat si am refuzat recoltarea probelor ... (vezi toată discuția)
Citata ca martora, dar lucrez in strainatate IonelaIon14 IonelaIon14 Buna ziua, acum cateva zile parintii mei (precizez ca am aceeasi adresa din CI cu parintii mei) au fost \"vizitati\" de 3 politisti care i-au anuntat ca ... (vezi toată discuția)