Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Delapidare, fals si uz de fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Delapidare, fals si uz de fals

Buna ziua,

Am fost chemat in judecata pt un dosar penal, este prima infatisare.

Fapta este de acum 10 ani.
Acum 2 ani am facut o intelegere cu firma pagubita sa restitui suma lunar insa situatia financiara nu mi a permis si am ajuns in aceasta etapa.

Mentionez ca este prima si ultima abatere.

Imi puteti da un sfat in vederea desfasurarii procesului?

Multumesc
Nu stiu daca are relevanta, insa am uitat sa mentionez, nu mai locuiesc in Romania de 5 ani.
Multumesc