Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare document notarial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare document notarial

Buna ziua,

Doresc sa ma lamuresc in ce fel ma afecteaza un document notarial intre fostul proprietar,de la care am cumparat imobilul si vecini.
In urma cu ceva vreme,fostul proprietar si-a dat acceptul la notar pentru ca vecinii sa se branseze la reteaua de gaze.Pentru acest lucru nu a primit nici o plata sau alt avantaj.
Ideea este ca eu vreau sa renunt la acea teava de gaze care imi tranziteaza curtea.
Se poate face ceva in acest sens?
Mentionez ca eu nu am semnat nici un document legat de acest bransament,nici cand am cumparat casa si am facut actul de vanzare-cumparare nu a fost mentionat acest bransament.

Va multumesc pentru raspuns!
Cu stima.
Vecinii s-au bransat la teava din curte sau au numai acceptul? Daca inca nu s-au legat incercati dvs sa faceti demersurile pt a renunta la conducta ce va tranziteaza curtea .Nu puteti pur si simplu sa renuntati la ea faca proiect sau accept de la E-on Gaz sau ce distribuitor aveti acolo.
ContSters429609, utilizator
Buna ziua,
Vecinii sint bransati la mine in curte de mai multi ani in urma acceptului fostului proprietar.
Eu as vrea sa renunt la bransamentul lor pentru teava respectiva ma incurca foarte tare.
Asta ar insemna ca ei sa se branseze la conducta stradala.