avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Victima talharie calificata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Victima talharie calificata

cum doua seri pe la ora doua noaptea doi indivizi m-au oprit pe strada, m-au lovit cu pumnul, si m au pus sa le dau telefonul si portofelul.dupa ce au fugit am oprit o masina si am rugat sa sune la politie. dupa 20 de minute I-au prins pe faptasi si mi am recuperat bunurile. I-am recunoscut si am depus plangere penala. mi au spart doar buza si nu a fost cazul de iml. vreau sa stiu ce risca in continuare faptasii, pt ca nu vreau asemenea specimene ca ei sa mai existe pe strada si sa faca rau si altor oameni.
Foarte probabil vor fi arestati preventiv pentru ca nu isi permit sa angajeze avocat foarte bun ca sa scape de detentie.

Vor primi o pedeapsa dar vor reveni pe strada dupa cativa ani...
deci exista posibilitatea sa primeasca mai mult timp de detentie in afara de arestarea preventiva de 24ore / 30 de zile ? multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vor fi trimisi in judecata si condamnati daca situatia de fapt este cea descrisa de dvs. Ar fi trebuit totusi sa mergeti IML.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lovituri in barul care il administram Razvan1992_highclass Razvan1992_highclass Buna, acum doua zile ne aflam in barul unde il administram impreuna cu tatal meu. Au aparut niste indivizi din cartierul unde se afla barul care ne-au rugat sa ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! in data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic ... IuliaNiuli1 IuliaNiuli1 Buna seara ! In data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic de o individa (pentru ca nu am avut condițiile necesare sa o las sa vireze la stânga de pe ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! in data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic ... IuliaNiuli1 IuliaNiuli1 Buna seara ! In data de 26.08.2020 am fost agresată in trafic de o individa (pentru ca nu am avut condițiile necesare sa o las sa vireze la stânga de pe ... (vezi toată discuția)