Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Curte comuna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Curte comuna

Bună seara,
De aproximativ 20 anii stau într-o curte comuna, aici am mai mulți vecini care dețin câini de companie (talie mica), problema este ca fetita mea de 7 anișori este foarte speriata de unul din câini iar proprietarul lui în ambiție îl lasă liber când dorește și fata mea sa iasă în curte. De curând am făcut o reclamație la politia locala iar aceștia i-au dat un avertisment. Seara după vizita organelor legii acesta a venit la ușa mea sa ne amenințe ca ne dărâmă gardul(în curtea comuna noi împreună cu un alt vecin avem un mic gard iar el are 4 garaje). Ce pot face sa nu mai am probleme cu ei iar copilul meu sa se bucure de o libertate normala. App ne-a amenințat ca ne dărâmă gardul și își tine câinele în lesa lângă ușa noastră ca fata sa nu iasă de frica din casa. Cum sa gestionez aceasta situație?
sa iesiti din indiviziune.
sa faceti plageri la politie
etc