Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Înființare filiale partid din trei membri
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Înființare filiale partid din trei membri

La un partid din trei membri fondatori, filialele se pot înființa tot cu trei membri? Trei membri pot constitui o filială?
Partidele politice pot avea ca subdiviziuni organizaţii teritoriale, care au numărul minim de membri prevăzut de statut.