avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La un partid din trei membri poate exista o singură ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La un partid din trei membri poate exista o singură Comisie de validare și numărare?

Partid din trei membri-pentru Congres, poate avea o singură Comisie de validare și de numărare a voturilor, în loc de două, una de validare și alta de numărare?
Comisia este aleasă de Congres, prin vot secret?
Este propusă de Biroul Politic Central, sau de participanții la Congres, cu drept de vot?
Este aleasă, prin vot secret de Biroul Politic Central, fără a mai fi votată în Congres?
Cel mai recent răspuns: bestlegis , utilizator 23:54, 2 Iulie 2017
Cititi Legea nr. 14 din 9 ianuarie 2003 a partidelor politice.
Cautati pe net statute ale altor partide.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Validarea mandatului de consilier local JitaruFlorentin JitaruFlorentin Maine se valideaza consiliul local in localitatea mea de domiciliu iar eu sunt ales de pe pozitia a treia din sase aflati pe aceiasi lista.Sunt la primul ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna redistribuirea voturilor? prichici prichici Ce inseamna redistribuirea voturilor? Eu am votat cu un partid care nu a depășit pragul de 5%, și dacă bine am înțeles votul meu va fi rediatribuit. ... (vezi toată discuția)
Sindicat azeret azeret In unitatea noastra urmeaza sa se organizeze alegeri pentru presedinte, prim-vicepresedinte si vicepresedinti. Membri sindicali ar vrea sa aleaga persoanele ... (vezi toată discuția)