Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La un partid din trei membri poate exista o singură ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La un partid din trei membri poate exista o singură Comisie de validare și numărare?

Partid din trei membri-pentru Congres, poate avea o singură Comisie de validare și de numărare a voturilor, în loc de două, una de validare și alta de numărare?
Comisia este aleasă de Congres, prin vot secret?
Este propusă de Biroul Politic Central, sau de participanții la Congres, cu drept de vot?
Este aleasă, prin vot secret de Biroul Politic Central, fără a mai fi votată în Congres?
Cititi Legea nr. 14 din 9 ianuarie 2003 a partidelor politice.
Cautati pe net statute ale altor partide.