avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare agentie imobiliara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare agentie imobiliara

Buna ziua! Intentionez sa imi infiintez o agentie imobiliara.Este musai sa fac acel curs de calificare?Spun asta deoarece nu am timpul necesar pentru a-l parcurge.
Se poate face online(curs+verificare)?
Cel mai recent răspuns: miculjunior , utilizator 18:13, 3 Iulie 2017
Registrul Comertului nu cere dovada absolvirii unui curs la depunerea actelor pentru inmatricularea unui SRL.
Va multumesc frumos pentru raspuns.Este bine atunci,daca nu cere asa ceva.Insa trebuie sa angajez pe cineva care l-a absolvit sau imi pot desfasura activitatea si fara curs?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma xsonia xsonia Buna ziua . Vreau sa infiintez un SRL . Intrebarile mele sunt : - pot scoate cazier fiscal si pot sa infiintez firma in Bucuresti chiar daca domiciliul din ... (vezi toată discuția)
Preluare srl leorot leorot Buna seara, Doresc sa preiau un mic srl de la un prieten. Stiu ca daca merg pur si simplu la registrul comertului si fac schimbarea de asociat unic, vine ... (vezi toată discuția)
Magazin online bijuterii markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Pentru deschiderea unui magazin virtual (website) cu vanzare de bijuterii din aur cu pietre pretioase, care sunt criteriile din punct de vedere ... (vezi toată discuția)