avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzări imobile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzări imobile

Dacă am cumpărat un imobil cu contract de vânzare-cumpărare după cât timp se poate vinde sau înstrăina?
Cel mai recent răspuns: sorian72 , utilizator 21:12, 7 Iulie 2017
Buna ziua,
Daca acel contract nu este supus unor restrictii legale sau contractuale, ORICAND!
Imobilul îi cumpărat normal fără nici o sarcină sau vreo altfel de restricție,cu contract normal și simplu de vânzare cumpărare între două părți .
Buna seara,
Se poate instraina din secunda 2
Bună seara.
Vă mulțumesc pentru răspuns și promptitudine a acestuia.Îmi este de mare folos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil Nico Trupoiu Nico Trupoiu Buna seara,sunt intr-o situatie complicata.Am act de vanzare-cumparare pe casa socrilor mei.In acest moment mai traieste doar soacra mea care are ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare cu drept de vanzare dupa deces mishu72 mishu72 Buna seara, Am tot cautat pe internet, pe site-urile de profil implicit si aici dar nu am gasit nimic sa imi raspunda la urmatoare intrebare : Parintii ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament farkas laura farkas laura Buna ziua, va rog sa-mi dati un sfat, cum trebuie sa procedez la vanzarea unui apartament cumparat cu credit bancar, si ipotecat in favoarea bancii. Multumesc. (vezi toată discuția)