Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzări imobile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzări imobile

Dacă am cumpărat un imobil cu contract de vânzare-cumpărare după cât timp se poate vinde sau înstrăina?
Buna ziua,
Daca acel contract nu este supus unor restrictii legale sau contractuale, ORICAND!
Imobilul îi cumpărat normal fără nici o sarcină sau vreo altfel de restricție,cu contract normal și simplu de vânzare cumpărare între două părți .
Buna seara,
Se poate instraina din secunda 2
Bună seara.
Vă mulțumesc pentru răspuns și promptitudine a acestuia.Îmi este de mare folos.