Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare bursa si bonuri masa-medici, datorita noii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare bursa si bonuri masa-medici, datorita noii legi a salarizarii

Este posibila suspendarea bursei acordate medicilor rezidenti si a bonurilor de masa, ca urmare a votarii legii salarizarii unitare, aplicabile cu data de 1 ian.2018?
Daca da, va rog explicati temeiul(nr. articol)
Multumesc
Legea 153/2017
art.44
....
(2) Începând cu data de 1 ianuarie 2018, prevederile referitoare la acordarea tichetelor de masă salariaţilor din sectorul bugetar prevăzute la art. 1 alin. (1) şi (2) din Legea nr. 142/1998 privind acordarea tichetelor de masă, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 260 din 13 iulie 1998, cu modificările şi completările ulterioare, se abrogă.
multumesc