Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii firma inchirieri auro
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii firma inchirieri auro

Buna, as dori sa pornesc o afacere, o firma de inchirieri auto. Doresc sa inchiriez fara sofer, cam ce autorizari sunt becesare? Inregistrez firma la orc si apoi e nevoie sa obtin ceva autorizatii speciale? Mentio ez ca vreau inchiriere fara sofer din partea mea, doar sa pun la dispozitie autoturismele. Difera conditiile in functie de localitatea unde inregistrez firma?
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

In Bucuresti exista un REGULAMENT-CADRU PENTRU ORGANIZAREA ŞI EXECUTAREA SERVICIULUI PUBLIC DE TRANSPORT LOCAL ÎN REGIM DE ÎNCHIRIERE

Acest Regulament stabileste o serie de conditii pentru desfasurarea acestei activitati, precum si o procedura de autorizare.

Puteti consulta acest Regulament pe site-ul PMB: [ link extern ]

Puteti afla mai mute despre noi aici: [ link extern ] /

Succes!