Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cetatenie Italiana caz mai special
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cetatenie Italiana caz mai special

Buna ziua,

Sunt de 14 ani in Italia si as vrea sa fac cererea pentru cetatenie. Problema este ca o sa ma intorc in tara pentru o perioada (cel putin 1 an) in care o sa lucrez aici. Pot depune cerere chiar daca ma intorc in tara? Multumesc!
Intrebati un avocat italian.