avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cetatenie Italiana caz mai special
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cetatenie Italiana caz mai special

Buna ziua,

Sunt de 14 ani in Italia si as vrea sa fac cererea pentru cetatenie. Problema este ca o sa ma intorc in tara pentru o perioada (cel putin 1 an) in care o sa lucrez aici. Pot depune cerere chiar daca ma intorc in tara? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 00:15, 12 Iulie 2017
Intrebati un avocat italian.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea tarii de trai a minorului in urma divortului a parintilor cu cetatenie diversa marinka24 marinka24 buna ziua si va multumesc anticipat.am o mare problema,sint cetatean al moldovei si sint casatorita cu un italian,casatoria a fost incheiata in italia,eu cu ... (vezi toată discuția)
Redobandirea cetateniei romane mec mec Sunt cetatean al Republicii Moldova, dar ma incadrez in criteriile de redobandire a cetateniei romane, am depus cerere de programare la Consulatul Romaniei din ... (vezi toată discuția)
Repatrierea copiilor minori de catre unul din parinti.. mamaD2 mamaD2 Buna. Situatia mea este una mai diferita.Am 2 copii minori nascuti pe teritoriu strain.Au certificate de nastere romaneste facute la consulatul roman dar nu ... (vezi toată discuția)