Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrerupere concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrerupere concediu crestere copil

Firma la care lucrez se inchide si se acorda salarii compensatorii. Ca sa beneficiez si eu trebuie sa intrerup concediul de crestere copil o luna si sa merg la serviciu. Daca intrerup mai pot relua concediul de crestere copil? Ce am de facut daca se poate?
Da. se poate asa ceva.

In acest sens, depuneti la angajator cerere de reluare a activitatii , in baza acesteia angajatorul va emite decizia de incetare a suspendarii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.

Cu aceasta decizie mergeti la AJPIS pentru a se sista plata indemnizatiei.