Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasirea caminului conjugal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasirea caminului conjugal

Buna daca am parasit caminul conjugal din cauza certurilor si a neintelegerilor ce sanse am sa pastrez copii langa mine mentionez ca am plecat cu copiii la parinti!copii au varste 2 ,7 si 9 ani
Depinde de mai multe criterii: ce conditii sunt, cat de departe de scoala, gradinita, cine s-a ocupat de ei pana acum, daca aveti venituri spre a-i creste, daca va vor sprijini parintii, cei mari s-ar putea sa fie audiati de instanta etc
Buna scoala unde locuieste sotul este la 20 de km iar eu unde stau la parinti este la 1 km.de ingrijit eu i_am ingrijit el nu a mai avut nici un venit in ulti 4 ani eu am luat imdemnizatia de crestere a copiiilor!