avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii si avize CAEN 1091
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii si avize CAEN 1091

De ce autorizatii si avize are nevoie o SC dupa ce a adaugat un nou caen(1091) la ORC?

Multumesc anticipat pt raspuns.
Cel mai recent răspuns: Primoris SRL , Consilier juridic 10:22, 17 Iulie 2017
Buna ziua,

In primul rand, aveti nevoie de Autorizatia DSVSA.
De asemenea, nu trebuie sa neglijati relatia cu ISU (in functie de tipul imobilului, dimensiuni, numar de angajati, etc)
In functie de localitate, pot fi necesare si alte demersuri de autorizare, cum ar fi cel de la primarie!

Pe [ link extern ] !

Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare casa de amanet roxiana88 roxiana88 Buna ziua. Stie cineva care sunt pasii pentru înființare casa de amanet? Am mers la ORC si nu au știut ce sa imi zică. Doar ca la ei trebuie să fac ... (vezi toată discuția)
Autorizaţii restaurant/ fastfood – acte necesare la dsv, dsp, isu, mediu, primărie, itm, ditl, alte instituţii! Primoris SRL Primoris SRL [b]Restaurantul[/b], sau [b]FastFood[/b]-ul are nevoie de o serie de autorizaţii pentru a funcţiona legal! Toată lumea ştie asta! [b]Care este ... (vezi toată discuția)
Acte/avize/autorizatii necesare pt a deschide o vinotecă mihaiflorian mihaiflorian Buna ziua! As dori sa deschid si eu un mic magazin unde sa pot vinde vin varsat si imbuteliat. Daca se pricepe cineva la pasii necesari pt realizarea acestui ... (vezi toată discuția)