Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Am nevoie de autorizații de construcție, aviz și ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Am nevoie de autorizații de construcție, aviz și proiect daca in CF este intabulat balconul?

Locuiesc la parterul unui bloc de 4 etaje. In CF apartamentului meu este intabulat balcon dar fizic nu este construit. Doresc constructia balconului respectând dimensiunile balconelor ridicate pe coloana blocului dar nu știu daca am nevoie de autorizație de construcție, certificat urbanism, proiect... In această situație.
Este obligatoriu sa obtineti autorizatie de constructie ,certificat de urbanism atat timp cat constructia balconului implica interventia asupra structurii de rezistenta a imobilului
Conform Legii nr. 50/1991 pentru construirea fara AC se prevad amenzi:

ynocentta, utilizator