Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara- tagada de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara- tagada de paternitate

Buna ziua verișoara mea este divorțat acum a facut un copil si pe certificatul de nastere este trecut si fostul soț și actualul concubin cu care are fetita e trecut si el cu numele de familie ei sunt stabiliți în germania ce trebuie facut pt a nu mai fi fostul soț pe certificatul copilului .multumesc
Buna seara,
Ma intreb cum au fost trecuti doi tati cand exista doar o rubrica cu numele tatalui!
Va sfatuiesc sa va adresati unui avocat care, dupa ce vede acel certificat de nastere, va sfatuiescte cum sa procedati!
Probabil ca hot de divort nu era def la data nașterii copilului și at în mod automat , în certificat a fost trecut ca tata fostul sot. Dar nu înțeleg cum sa fie trecuți amândoi domnii la rubrica tatălui ?? TB contactat un avocat.