Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN Filmari video nunti etc
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN Filmari video nunti etc

Buna ziua,
de curand mi-am deschis o firma I.I. cu ajutorul unei firme de profil
Codul caen ales de acestia este "Activitati fotografice 7420"
desi eu fac filmari video cautand pe net am gasit alt cod caen pt video si anume "Activitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune 5911"

Pot activa cu codul 7420?
Buna ziua, Codul CAEN Activitati fotografice 7420 include urmatoarele activitati:

-productii fotografice comerciale si pentru consumatori: -fotografii portret pentru carti de identitate, pasapoarte, scoli, nunti etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, moda, agentii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - inregistrarea pe banda a evenimentelor: nunti, conferinte etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare si marire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor si de printare a pozelor -ateliere fotografice cu executia fotografiilor intr-o ora (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retusarea fotografiilor -activitati ale fotoreporterilor Aceasta clasa include de asemenea: -transmiterea documentelor pe microfilme

Activitatea inclusa "Inregistrarea pe banda a evenimentelor" in codul 7420 - va permite sa faceti filmari la nunti.

O zi frumoasa!

Echipa Reinvent Consulting
Bună ziua!
Conform codului 7420- "Activitatea inclusa -Inregistrarea pe banda a evenimentelor" , spuneti ca poate fi folosit pentru nunti sau alte evenimente. Tehnic vorbind, inregistrarile, de ceva timp, se fac pe suport digital( Card-uri de memorie). In acest caz , activitatea se ma incadreaza in 7420 sau trece in 591?
Multumesc anticipat!