Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnare islamică în Romania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnare islamică în Romania

Buna seara!
O persoană de cetățenie română care aparține religiei islamice daca este condamnată la crima pentru onoare poate fi executată pe teritoriul României? Menționez că deși cetățenia este romana, unul dintre părinți este de o altă naționalitate.
Multumesc!
Buna seara,
1. In ROMANIA condamnarea la pedeapsa capitala este abolita!
2. In ROMANIA nu este permisa legal executarea unei persoane.
3. Condamnarea pentru savarsirea unei infractiuni denumita ,,crima pentru onoare" este imposibila in ROMANIA avand in vedere ca acesta infractiune nu este prevazuta de Codul Penal ROMAN iar Shari'a NU SE APLICA IN ROMANIA!.
Daca cineva, sub pretextul ca executa o ,,condamnare la crima pentru onoare" savarseste un omor va fi condamnat ulterior conform legilor romane fara ca acea scuza sa fie considerata circumstanta atenuanta.
Romania nu extradeaza persoane in tari in care risca pedeapsa cu moartea. Asa cum vi s-a spus, in acest caz omorul comis de catre un musulman aflat in Romania va fi pedepsit conform legilor romanesti.