Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator bloc part-time
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator bloc part-time

Buna ziua,
Suntem o asociatie de proprietari mica (19 membri) si cresterea impozitului pentru plata administratorului angajat part-time ne va afecta la plata intretinerii. Cum va putea fi evitata aceasta situatie ?
Conform dispozitii in vigoare,administratorul de imobil persoana fizica se incadreaza prin CIM,iar persoana juridica prin contract de administrare cu obligatia achitarii obligatiilor aferente la buget
Multumesc, sa vedem ce va spune si ordonanta cand va apare.
Administratorul dv. este pensionar sau mai are un job cu salariu peste salariul minim pe economie?
Buna ziua,
Administratorul nostru nu este pensionar, este angajat cu cim part-time la mai multe asociatii de proprietari.
cel mai bine este gratis: gasiti pe cineva care sa faca treaba asta voluntar !