avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1271 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Despre colectarea lemnului din paduri sau alte surse
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Despre colectarea lemnului din paduri sau alte surse

Buna ziua, am o nelamurire legata de provenienta lemnului. Eu am un atelier mic si fac podoabe din lemn, inele, cercei etc.
Daca merg prin padure am voie sa adun bucati de lemn de pe jos, din albia raurilor etc?
Este vorba despre bucati mici, resturi, "gunoiul" padurii ca sa zic asa. Nu tai copaci, nu iau busteni sau crengi mari.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Ce pedeapsă risc Emanuel18 Emanuel18 Buna acum vreo saptamana vorbeam cu un consatean ca vine frigu si nu miam luat inca lemne si ca miar trebui in 26 10 2017 dupa masa ma suna simi zice ca stie ... (vezi toată discuția)
Toaletare/taiere copaci drum judetean Lulica Lulica Buna ziua As dori, daca stie cineva, sa-mi spuna si mie cine se ocupa cu taierea/toaletarea copacilor aflati pe marginea unui drum judetean (exceptand hotii ... (vezi toată discuția)
Taiere corcodus din gradina blocului liliana_grebanus liliana_grebanus Recent am construit o extensie la parterul unui bloc pe baza unei autorizatii de constructie eliberata de Primarie privind amenajare sediu firma, creare alee ... (vezi toată discuția)