Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... De ce justitia nu pedepseste abuzurile impotriva ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

De ce justitia nu pedepseste abuzurile impotriva copiilor de tipul ALIENARE PARENTALA?

ca nu exista o lege si alienarea parentala e un fenomen prea complex ca sa poata fi legalizat
Alienarea parentala este recunoscuta in Romania ca forma de abuz psihologic sever asupra minorilor....este publicata in Monitorul Oficial. Si totusi, instantele nu tin cont de acest lucru si nu pedepsesc in niciun fel acest abuz impotriva minorilor. Cum de este posibil asa ceva?
~ Conținut șters la cerere ~
Legea alienarii parentale nu are prevazute sanctiuni pentru acel parinte care o exercita.
Aveti dreptate domnilor. Nu mai bine va vedeti si vorbiti la sediu?
proastasatului, utilizator