Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Instrumente de plata girate!!
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Instrumente de plata girate!!

Buna ziua,
As dori o informatie in sensul ca, avem un client, despre care am aflat ca a depus cerere pentru reorganizarea activitatii, conf. legii 86/2006.
Insa acesta are termen maine, iar noi mai avem de la acesta, pentru creanta sa, instrrumente de plata girate de el, emise de clientii sai scadente pana la sfarsitul anului.
Odata deschisa procedura, ce se intampla cu aceste instrumente de plata, isi urmeaza cursul normal, adica se introduc in banca si se incaseaza ?
Le iau in considerare la declaratia de crenta?:">
Raspuns da
isi urmeaza cursul normal, adica se introduc in banca si se incaseaza

incasezi banii .dar atentie in caz de refuz te inscri repede la masa credala.