Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Diriginte de Santier
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Diriginte de Santier

Buna Ziua,

Am obtinut diploma de inginer constructii civile specializarea CFDP anul acesta, dar am o experienta in domeniu de mai bine de 5 ani, ceea ce rezulta si din contractele de munca ce le am de la 3 societati la care am profesat, la toate fiind incadrat ca inginer CFDP.
Intrebarea mea este: imi este considerata experienta in domeniu pentru a ma incadra la autorizarea ca diriginte de santier?

Va multumesc!
Gasiti informatii precise aici: [ link extern ]
In legislatie se aminteste doar de experienta profesionala ca inginer cu diploma.
Puteti incerca sa depuneti dosarul pentru autorizare in care pe langa actele mentionate de legislatie sa atasati si documente privind toata activitatea profesionala/ experienta in domeniu. Nu aveti nimic de pierdut dupa parerea mea in conditiile in care sunt 2 domenii in care experienta necesara, precizata, este de 3 ani.