avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avans apartament in numerar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avans apartament in numerar

Buna ziua, se poate achita in numerar suma de 3000 euro- avans la un aparatament de 70.000 euro, tranzactia se face intre doua persoane fizice.
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 12:50, 1 August 2017
daca accepta notarul
Nu exista interdictie legala ptr. plata 3000 euro cash.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt pe cale să cumpăr un apartament care costă 29.000 de euro, iar vânzătorul vrea banii cash. este legală pretenția lui? manutmu manutmu Sunt pe cale sa cumpar un apartament (29 mii euro) insa vanzatorul vrea toti banii cash in EURO. Eu am toti banii in contul meu bancar in RON. E legal sa dau ... (vezi toată discuția)
Cumpararea unui teren cu titlu de proprietate, sa platesc avans? fbogdan fbogdan Buna ziua, Sunt interesat sa cumpar un teren care are doar titlu de proprietate. Vanzatorul-fiul spune ca propr. este mama lui care traieste. Acesta cere un ... (vezi toată discuția)
Vanzare imobil -care sunt procedurile corecte ? Tasha18 Tasha18 Buna seara, Pentru vanzarea unui imobil,se incheie un antecontract de vanzare-cumparare, acesta se face obligatoriu la un notar,sau este valabil si sub ... (vezi toată discuția)