Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Fostul meu sot a primit hotararea judecatoreasca pentru a plati pensia alimentara copilor de cand am inaintat divortul dar nu vrea sa plateasca ce pot face
Mergeti inati la judecatorie si legalizati hotararea cu stampila de definitiva. Pentru legalizare platiti o taxa de timbru. Apoi mergeti la executor, care n-are ce face fara o hotarare legalizata.