Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe stimulentul de insertie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe stimulentul de insertie

Se poate pune proprire pe stimulentul de insertie crestere copil ?
OUG 111/2010
art.20
(1) Drepturile prevăzute de prezenta ordonanţă de urgenţă nu pot fi urmărite silit decât în vederea recuperării, conform legii, a sumelor încasate necuvenit cu acest titlu.
.....

Asadar, pe stimulentul de insertie nu se poate efectua poprire decat pentru recuperarea, conform legii, a sumelor încasate necuvenit cu acest titlu.