Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... familia cu 3 copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

familia cu 3 copii

As dori sa stiu daca se acorda unele stimulente/scutiri de impozite/ajutoare financiare pt familiile cu 3 copii?
Exista un proiect de lege de acordare a 1000 lei pt acest caz, aprobat de Senat, dar cred ca a fost respins de camera deputatilor, cel putin stiu ca asa a cerut Grindeanu.
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.