avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... familia cu 3 copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

familia cu 3 copii

As dori sa stiu daca se acorda unele stimulente/scutiri de impozite/ajutoare financiare pt familiile cu 3 copii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:52, 5 August 2017
Exista un proiect de lege de acordare a 1000 lei pt acest caz, aprobat de Senat, dar cred ca a fost respins de camera deputatilor, cel putin stiu ca asa a cerut Grindeanu.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mama eroina DrThrax2010 DrThrax2010 as dori si eu daca Mama Eroina a intrat in viguare??? (vezi toată discuția)
Mame eroine OLIVIA_L OLIVIA_L Buna ziua! Imi poate spune cineva daca s-a aprobat proiectul de lege din 2016 in legatura cu indemnizatia viagera pentru mame eroine? Multumesc mult! (vezi toată discuția)
Indemnizație pentru mama eroina teodosie113 teodosie113 Dacă mama mea are 69 ani si din 1989 nu a mai primit indemnizație de mama eroina dupa noua lege primește? (vezi toată discuția)