Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mama Eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mama Eroina

as dori si eu daca Mama Eroina a intrat in viguare???
Nu exista in acest moment o lege in acest sens, aprobata de catre parlament, promulgata de presedinte si publicata in MO.
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Stiti poate daca sa aprobat legea cu mame eroine . Multumesc
Legea pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptata numai de Senatul României.