avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1062 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Treapta de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Treapta de vechime

Sunt angajat din 5 septembrie 2007,în urma unei testări la nivelul județean.
În luna august 2008 ,am obținut nota 8.50 la examenul de titularizare,dar nu am obținut post titularizabil (nu au existat posturi titularizabile),am profesat în continuare până în anul 2011 ( continuitate pe perioada determinata),în august 2011 am obținut nota 8.75 la examenul de titularizare dar iarăși nu am avut post titularizabil,am profesat încă 3 ani ,pana în 2014,tot ca profesor suplinitor cu cm pe perioada determinata,în anul 2014 am obținut sub nota 5 la examenul de titularizare,și am dat o testare la nivel județean pe care am promovat-o,dar am fost angajat cu data de 12 septembrie - 31 august 2015 ,același rezultat și în 2015-2016,și în 2016-2017.
Va rog frumos,lamuriti-mă și pe mine ,ce vechime în invatamat am în anul școlar 2017-2018,menționez ca definitivatul l-am promovat în anul 2010?

Alte discuții în legătură

Articolul 253 din metodologia pentru titularizare in invatamant sorella sorella Am dat examen de titularizare in invatamant 3 ani la rand: in 2014 am obtinut media 7,64, in 2015 am obtinut media 8,40, in 2016 am obtinut 7,46. In anul ... (vezi toată discuția)
Titularizare la nivelul scolii Albert35 Albert35 Supun atentiei dumneavoastra problema tutularizarii la nivelul unitatii de invatamant... Sunt profesor de informatica cu o vechime efectiva in invatamant ... (vezi toată discuția)
[invatamant] transfer in alt judet in cursul anului scolar. StefanRaus StefanRaus Buna ziua, Incep prin a-mi cere scuze daca sunt off-topic, dar nu am gasit alte forumuri legate de legistaltia din invatamant. Sotia este profesor ... (vezi toată discuția)