Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... montare camere supraveghere la intrarea in scara ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

montare camere supraveghere la intrarea in scara blocului si in scara blocului

Am dori sa stim daca se pot monta camere de supraveghere de catre asociatia de proprietari a unui bloc atat in scara blocului cat si la intrarea in bloc, fara acordul tuturor proprietarilor. Si daca da, nu trebuie anuntat cu 30 de zile inainte de montare printr-un anunt in scris ? Va rugam deasemenea sa ne comunicati procedura intreaga de instalare: aprobare, firma , etc Va multumim anticipat.
carmad, utilizator
Luati legatura cu o firma specializata in asemenea lucrari.
Ei cunosc legislatia si toate procedurile.
Au interesul sa lucreze curat pentru ca e painea lor in joc.
da. prin Decizie a Asociatiei de proprietari conform Regulamentului. trebuie instiitati toti locatarii .
Multumesc. Intrebarea era: poate monta asociatia camere fara acordul tuturor locatarilor - proprietarilor? Am fost instiintati insa nu am fost toti de acord. Multumesc inca o data.
Da, se pot monta fara acordul unora dintre proprietari deoarece camerele monitorizeaza proprietatea comuna, nu proprietatea individuala.
Va multumesc