Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata contributii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata contributii

sunt angajat cu salariul minim pe economie 1450 ron. salar net primesc lunar 2000 ron . Angajatorul imi spune ca el imi plateste ca si contributii la stat sumele datorate dupa salariul realizat adica 2000 ron . si imi spune ca el plateste dupa mine aproximativ 3494 ron este posibil asa ceva ? se poate ? cum pot sa verific?
Ceva nu prea e in regula. La un salariu brut de 1450 lei pe luna, nu prea ramane un salariu net de 2000 lei pe luna. Mie imi iese la calcul 1065 lei/luna.
Sunt angajat cu 1450 brut .
Dar angajatorul imi da in mana 2000 lei net.
Angajatorul imi spune ca el plateste dupa mine la stat 1494 lei . adica el plateste dupa 2000 lei nu dupa 1450 . se poate asa ceva ? sau va trebuie sa imi mareasca salariul brut la 2841 sa iau net 2000 lei.