avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata contributii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata contributii

sunt angajat cu salariul minim pe economie 1450 ron. salar net primesc lunar 2000 ron . Angajatorul imi spune ca el imi plateste ca si contributii la stat sumele datorate dupa salariul realizat adica 2000 ron . si imi spune ca el plateste dupa mine aproximativ 3494 ron este posibil asa ceva ? se poate ? cum pot sa verific?
Cel mai recent răspuns: miguelanhel , utilizator 13:15, 11 August 2017
Ceva nu prea e in regula. La un salariu brut de 1450 lei pe luna, nu prea ramane un salariu net de 2000 lei pe luna. Mie imi iese la calcul 1065 lei/luna.
Sunt angajat cu 1450 brut .
Dar angajatorul imi da in mana 2000 lei net.
Angajatorul imi spune ca el plateste dupa mine la stat 1494 lei . adica el plateste dupa 2000 lei nu dupa 1450 . se poate asa ceva ? sau va trebuie sa imi mareasca salariul brut la 2841 sa iau net 2000 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu net negociabil si salariul brut anablaga anablaga Buna, de curand m-am angajat, si am semnat un contract pe 3 luni si am niste nelamuriri legate de contract. Aici asa specifica: 1. Salariul net negociabil ... (vezi toată discuția)
Ce taxe și impozite plătește o asociatie de proprietari pentru femeia de serviciu și administrator? petre1981 petre1981 Bună ziua! Pe lista de întreținere apare pe luna februarie la cheltuieli 1925 lei la administrator, are contract 2h/zi și 1780 la femeia de serviciu, are ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu minim pe economie luat in mana l cmarian90 cmarian90 Buna seara , As vrea sa imi spuneti si mie cat este salariu minim pe economie si cat trebuie sa primesc in mana dupa ce patronu plateste toate taxele la ... (vezi toată discuția)