Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Restante și penalizări
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Restante și penalizări

Ce pot face in cazul in care administratorul Asociației de proprietari mi-a încasat o penalizare mai mare decât suma restanță ?
Primul pas este contestarea.
In temeiul disp L nr 230/2007 art 10 solicitati reprezentantului legal al asociatiei de proprietari in persoana presedintelui de asociatie sa va prezinte documentele justificative
Mai aveti varianta ,in temeiul disp HG nr 1588/2007 att 12 A al c si d sa formulati contestatie impotriva valorii impuse in lista de intretinere,in termen de 10 zile de la afisarea acesteia
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda la contestatie in termen de 7 zile
Puteti sa ne spuneti cum ati ajuns la concluzia ca
administratorul Asociației de proprietari mi-a încasat o penalizare mai mare decât suma restanță ?

Adica pot sa inteleg ca mai intai administratorul a calculat penalizarea, apoi a repartizat-o apartamentului dvs., da?
Cum spunea si dl. Manea, contestati masura respectiva si solicitati o explicatie, un calcul. Retineti capenalizarea este calculata la niste sume neachitate, nu la ceea ce este afisat in luna curenta!