Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Protectia consumatorului - Produs nefunctional
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Protectia consumatorului - Produs nefunctional

Buna ziua,

Am achizitionat un produs electronic (TV) care in termen de 3 zile lucratoare s-a dovedit a fi nefunctional. Conform legii inteleg ca ar trebui sa imi fie inlocuit cu un altul nou. Pe site-ul de pe care l-am achizitionat precizeaza ca inlocuiesc doar produsele defecte in 48h /2 zile lucratoare. Mi-a fost trimis la service-ul lor de unde am primit raspuns ca nu poate fi repart si ca mi-a fost trimis la service ul producatorului. Fiind in aceasta situatie o negatie de service nu ar fi normal sa mi se inlocuiasca cu unul nou?
Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~