Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul fara plata se transmite in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul fara plata se transmite in Revisal?

Buna ziua. In urma modif. Codului Muncii, din 8 august 2017, concediu fara salar se transmite in Revisal in termen de 20 zile sau cu o zi inainte de data suspendarii contractului de munca.
Multumesc.
Conform OUG 53/2017, concediu fara plata se transmite cu o zi inainte de data suspendarii contractului de munca.
@ADELA1110
Nu exista astfel de prevederi in OUG 53/2017.
@mihaelapop76
CFP se transmite in revisal doar daca s-a emis o decizie de suspendare a CIM. Transmisia va fi facuta ca si pana acum, in max 20 de zile lucr.
In situatia in care se decide suspendarea c.i.m. penteu CFP, termenul este de 20 de zile lucratoare pentru transmiterea Revisal-ului.