Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal concediu fara plata

buna ziua, cum se inregistreaza in revisal concediu fara plata, nici nu stiu daca se inregistreaza si daca se inregistreaza unde trebuie sa se scrie de ex. o pres. o cerut concediu fara plata den data de 18.01.2010- 22.01.2010 am facut decizie la itm dar nu stiu cum se inregistreaza in revisal, multumesc
Nu se inregistreaza in revisal.
si la revenirea din concediu fara plata ce acte trebuie sa mai fac? multumesc
Nu se inregistraza in Revisal si pentru ce ati facut decizia?
Angela D, Consultant resurse umane
Pentru concediu fara plata nu este nevoie de decizie, este suficienta cererea salariatului. Zilele de CFS sau absente nemotivate se contabilizeaza si se consemneaza in carnetul de munca la sfarsitul fiecarui an sau la incetarea contractului.
Sa ne raspunda pentru ce a facut decizia,decizie care este inregistrata la ITM.