Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii angajat minor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii angajat minor

Buna ziua,

Un angajat minor lucreaza 4 ore/zi la o societate.
Poate un alt angajator sa il angajeze pe alte 4 ore/zi, in conditiile in care, in Codul Muncii se specifica, Art. 112, alin 2:
(2) In cazul tinerilor in varsta de pana la 18 ani durata timpului de munca este de 6 ore pe zi si de 30 de ore pe saptamana

Limita de cele 6 ore este la acelasi angajator?

Multumesc frumos!

Durata timpului de munca se refera la un singur c.I.m.
Multumesc frumos!