Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere masina

Bună ziua, în luna iunie sotul meu a vandut o mașina unui domn, masina nu mai avea itp si rca valabile.A depus la directia fiscala contractul dintre el si domn și acum cand a iesit contractul trebuia sa se întalnească cu el sa ii scrie pe talon ca ii instrainată să ia numerele si sa ii de un exemplar din contract sa o înscrie pe el.Azi l-a sunat pe numitul cumparător si i-a raspuns ca el a vandut mașina mai departe.
Ce facem noi mai departe pentru a radia mașina????#-o#-o#-o
ioana2122 a scris:

A depus la directia fiscala contractul dintre el si domn și acum cand a iesit contractul trebuia sa se întalnească cu el sa ii scrie pe talon ca ii instrainată

Ati afirmat initial a depus la directia financiara contractul dintre el si domn
De la momentul depunerii documentului de tranzactionare auto la autoritatea fiscala,aceasta urmeaza sa dispuna radierea de pe rol fiscal a vehiculului
Nu are legatura radierea auto la autoritatea fiscala cu completarea rubricii speciale din talon,
Sunt multe tranzactii auto,in care vanzatorul omite sa completeze rubrica speciala
Ulterior reveniti cand a iesit contractul
Legal la intocmirea contractului de vanzare cumparare trebuie sa fie prezenti atat vanzatorul cat si cumparatorul -care sa semneze personal documentul