Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ce se poate intampla daca plec cu copil de acasa?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ce se poate intampla daca plec cu copil de acasa?

Si cam cat ar dura divortul daca ami pun un avocat?ca acum nu am si mi sa spus ca vreo 6 luni dureaza,daca ami pun un avocat cam cat ar dura?
Doamna, mai plecati de multe ori de acasa? Nu puteti sa scrieti intr-un singur topic? Procesul dureaza cat vrea judecatorul, depinde de complexitatea spetei, de prezenta martorilor, dar si de dvs., daca va intelegeti cu sotul in privinta divortului. Dar copilul ce zice, vrea sa plece de langa tatal natural?
Buna seara,
Numarul de termene nu depinde de existenta sau nu a unui avocat ci de incarcarea instantelor si de probatoriul administrat. Avocatul poate sa va salveze de cateva termene, este adevarat.
Daca va dura doar 6 lui este super bine dar nu uitati ca un dosar de divort poate presupune atat fond cat si apel si recurs si poate, cu totul, sa dureze 1,5 ani!
Bună ziua. Depinde de instanta judecătorească foarte mult! Minim jum de an durează dosarul pe fond.