Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salariu

Din luna august 2014 mi-a fost pusa in executare 1/3 poprire pe salariu la firma angajatoare , care pana in decembrie 2016 au fost retinute sumele poprite.
La inceputul anului mi s-a comunicat ca ca firma nu mai e obligata sa vireze in contul executorului judecatoresc, in acesta situatie firma de recuperari creante m-a contactat pe data de 10.08.sa-mi comunice faptul ca mai am de achitat 7000 de lei pana la recuperarea in totalitate a datoriei ,totusi sa platesc macar 50 lei in cont ,altfel va trimite executorul judecatoresc la adresa de domiciliu.Ce raspuns imi puteti da?
Nu se poate invoca lipsa calitatii de reprezentant. Creditoarea este cesionara creantei. Creditoarea este reprezentata prin avocat. Problema rezolvata. Prin urmare, daca s-ar invoca lipsa calitatii de reprezentant, s-ar pierde procesul.Pentru un raspuns pertinent, trebuie studiate actele de la dosarul de executare.

Angajatorul nu poate fi amendat atata timp cat nu curge o noua executare silita si atata timp cat nu are calitatea de tert poprit.
Company Advising, utilizator
Consultantei caruia am raspuns ,i-am solicitat daca nu am primit prin posta actele de executare sa-mi trimeata prin format electronic ,auzind de ce am cerut a schimbat tonul fiind un ton agresiv.Daca e necesar va pot da orice date (recuperator,bej,s.a) Oare in urma acestor abuzuri sa nu avem castig de cauza ?
Eu apartinand de Medgidia dar incuvintarea a fost data de Jud Constanta mai pot face ceva ?
Le confundati. Incuviitnarea e una, executarea e alta.

Nr. unic (nr. format vechi) : 4784/212/2014 (327/BSL/2014 )
Data inregistrarii 19.02.2014
Data ultimei modificari: 13.01.2017
Sectie: SECTIA CIVILA
Materie: Civil
Obiect: încuviinţare executare silită
Stadiu procesual: Fond

Părţi
Nume Calitate parte
SC EOS KSI ROMANIA SRL Creditor

Şedinţe
Ora estimata: 08:30
Complet: Camânări/incidente 38
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 05.03.2014.
Document: Încheiere - de executare silită 4614/2014 05.03.2014