Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat in mai multe tari ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat in mai multe tari ?

Buna ziua,

Momentan sunt angajat in tara cu un contract individual de munca + PFA la o firma de IT. Intrebarea mea este daca am ajuns in vacanta in UK si imi gasesc un loc de munca ? cum procedez ? ma pot angaja si apoi sa vin sa incetez contractul de munca din Romania sau nu pot incepe o alta colaborare pana in momentul in care pun capat primei ?
Va puteti angaja in U.K. si apoi sa incetati raportul de munca in tara.