Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua.Mama mea are 53 de ani si o vechime in munca de peste 30 ani,cand poate iesi la pensie anticipata partial?Multumesc.
Luna si anul nasterii.
Octombrie 1964 Iulie 2027 62/9 33/10
Conditii:
Varsta 57 ani si 9 luni
Stagiu 33 ani si 10 luni, fara stagiul asimilat(cuirsuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Multumesc frumos....
Buna ziua!Daca mama a lucrat aproape 11 ani cu grupa a doua,are vreun beneficiu?