Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

Data la care ma pot pensiona anticipat?Anul nasterii 1964 iunie 18 vechime 35 ani din care 12 grupa a doua.
Iunie 1964 Februarie 2027 62/8 33/8
Conditii:
-Varsta 57 ani si 8 luni
-Stagiu 41 ani si 8 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
La acest moment aveti aproximativ 38 ani de stagiu.