Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte aditionale 07.08.17
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte aditionale 07.08.17

Buna ziua,

Am incheiat pe 07.08.17 diverse acte aditionale pentru modificari contractuale care produc efecte din 01.08.2017. Acestea se pot inregistra in Revisal tot in termen de 20 de zile lucratoare?

OUG 53/2017 intra in vigoare din 08.08.17, nu?

Multumesc!
larisalaly, utilizator
Ordonanţele de urgenţă ale Guvernului intră în vigoare la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, sub condiţia depunerii lor prealabile la Camera competentă să fie sesizată, dacă în cuprinsul lor nu este prevăzută o dată ulterioară.

In speta, data intrarii in vigoare este 07.08.2017.